Vizītkarte
Par skolu
Uzņemšana
Aktualitātes
Fotogalerijas
Pasākumi
Projekti
Iepirkumi
Publiskie dokumenti
Aktualitātes Sākums  e-pasts: direkt@raiskint.apollo.lv  Drukāt 
« Atpakaļ
1991.gada barikādēm veltītajā pasākumā Cēsīs 6.februāris 2018.

9.klases skolēnu komanda un skolotāja Ruta Zālīte piedalījās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja rīkotajā 1991.gada barikādēm veltītajā pasākumā. Izmantota informācija no Cēsu muzejs pasākuma apraksta -  https://www.facebook.com/cesumuzejs/ 

 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicināja Cēsu un tuvāko skolu jauniešus uz kopīgu atceres pasākumu „Dziesmas spēks. 1991.gada barikādes”, lai netradicionālā skatījumā paraudzītos uz salīdzinoši neseniem vēstures notikumiem.

Uzdevums sarežģīts, jo lielākā daļa no pasākuma dalībniekiem barikāžu laiku paši nemaz nav piedzīvojuši. Palīdzēt aicināti jauniešu vidū labi zināmo mūzikas grupu Astro'n'out (Official), jo Māra Upmane-Holšteine savulaik veikusi pētījumu – kā dziesma un mūzika ietekmē cilvēku, domāšanu un kādus simbolus Trešās atmodas laikā dziesmu tekstos mācēja iepīt mūziķi. Vai un ko no šiem simboliem mēs mākam saskatīt šodien? Gan Māra, gan grupas ģitārists Juris Kalnišs dalījās ļoti personiskos un emocionālos stāstījumos par savām atmiņām, par ģimenes locekļu dalību barikādēs, daudz runājām par patriotismu – kas tas ir un, vai mēs esam patrioti?

Pasākuma noslēgumā kopīgi visi uzkavējās pie ugunskura, dzēra siltu tēju un cienājās ar desmaizītēm, kuras bērni paši bija gatavojuši un līdzi veduši.

 

 Pasākumā bija kupls apmeklētāju pulks no Cēsu Valsts ģimnāzijaCēsu 2. pamatskolaCēsu 1. pamatskolaRaiskuma internātpamatskola-rehabilitācijas centrsStraupes pamatskolaDrabešu Jaunā pamatskolaCēsu Pilsētas vidusskola!

 

Atpakaļ Uz augšu
  Piektdiena,
    22.februāris 2019    
Admin
2007 © Raiskuma internātpamatskola–rehabilitācijas centrs
„Dzelmes 5”, Raiskums, Raiskuma pag., Pārgaujas novads LV-4146  tel: 64107933, fakss: 64107934
Lapu veidoja
  AR